Landskampoversikt
Steven Gerrard er en av 20 Liverpool-spillere som blir opptatt med landskamper fra i dag og frem til natt til onsdag.
For A-landslagene tilknyttet UEFA spilles de to første kvalifiseringsrundene til VM 2014 fredag, lørdag og tirsdag, mens i dag og mandag går de to siste gruppespillsrundene til neste års U21-EM av stabelen. Det står også privatlandskamper på programmet, deriblant Spania mot Saudi-Arabia i Pontevedra.
Av de 20 uttatte spillerne har 17 førstelagskamper for Liverpool. De tre øvrige er reservekeeper Peter Gulacsi, nyervervelsen Samed Yesil og U18-spilleren Jordan Williams.
Martin Kelly, Jordan Henderson og Jonjo Shelvey er alle i startoppstillingen til England U21 til møtet med Aserbajdsjan U21. Avspark i Baku er kl 17.00.
Røde landskamper 6., 7., 8., 10., og 11.september
(Se her for hvilke kamper som sendes på tv)
Torsdag 6. september
17.00, Baku, Aserbajdsjan U21 v ENGLAND U21
Shelvey, Henderson, Kelly
17.00, Kecskemet, UNGARN U21 v Irland U21
Gulacsi
18.15, Lübeck, TYSKLAND U19 v ENGLAND U19
Yesil, Sterling, Morgan
(privat)
20.45, Paisley, SKOTTLAND U21 v Luxembourg U21
Wilson
Fredag 7. september
19.30, Beirut, Libanon v AUSTRALIA
Jones
(privat)
20.15, Vilnius, Litauen v SLOVAKIA
Skrtel
20.30, Amsterdam, Nederland v TYRKIA
Sahin
20.45, Chisinau, Moldova v ENGLAND
Gerrard, Johnson
20.45, Cardiff, WALES v Belgia
Allen
20.45, Sofia, Bulgaria v ITALIA
Borini
22.00, Pontevedra, SPANIA v Saudi-Arabia
Reina
(privat)
22.30, Barranquilla, Colombia v URUGUAY
Coates
(Suarez suspendert pga to gule kort)
Lørdag 8. september
20.15, København, DANMARK v Tsjekkia
Agger
Mandag 10. september
18.30, Kecskemet, UNGARN U21 v Liechtenstein U21
Gulacsi
18.30, Altach, Østerrike U21 v SKOTTLAND U21
Wilson
19.30, Kiel, TYSKLAND U19 v WALES U19
Yesil, Williams
(privat)
20.00, Chesterfield, ENGLAND U21 v Norge U21
Shelvey, Henderson, Kelly
Tirsdag 11. september
18.00, Amman, Jordan v AUSTRALIA
Jones
19.30, Tbilisi, Georgia v SPANIA
Reina
20.00, Istanbul, TYRKIA v Estland
Sahin
20.15, Bratislava, SLOVAKIA v Liechtenstein
Skrtel
20.30, Novi Sad, Serbia v WALES
Allen
20.45, Modena, ITALIA v Malta
Borini
21.00, Wembley, ENGLAND v Ukraina
Gerrard, Johnson
23.30, Montevideo, URUGUAY v Ecuador
Suarez, Coates
VM-kvalifiseringskamper for A-landslag og EM-kvalifiseringskamper for U21-landslag hvis ikke annet er angitt.