STENGER "THE S*N" UTE  Everton gjør som Liverpool, og boikotter "The S*n".

Everton bannlyser The S*n

Everton FC har besluttet å gjøre som Liverpool FC, og utestenger journalister fra The S*n fra klubbens kamper og pressekonferanser.

Everton FC har i dag bannlyst tabloidavisen The S*n fra alle klubbens lokaler og eiendommer, melder Liverpool Echo.

Avisen har vært hatet på Merseyside i 28 år etter alle løgnene den spredte i forbindelse med Hillsborough-tragedien, og nå har Everton bestemt at The S*n ikke lenger får sende journalister til å dekke kamper på Goodison Park eller pressekonferanser på Finch Farm.

Avgjørelsen kommer i etterkant av at tidligere S*n-redaktør Kelvin Mackenzie skrev en nedsettende artikkel hvor han sammenlignet Everton-spilleren Ross Barkley med en gorilla, og nok en gang gikk til angrep på Liverpool by.

«I går informerte Everton Football Club avisen The Sun om at den er utestengt fra Goodison Park og treningsanlegget Finch Farm, og alle andre klubblokaler. Avisen har fått klar beskjed om at angrep på denne byen, enten samfunnet som helhet eller enkeltindivider, ikke er akseptabelt», heter det i en offisiell pressemelding fra Everton FC.

Liverpool FC gikk til det skritt å bannlyse The S*n fra Anfield og Melwood i februar i år, på grunn av tabloidavisens løgner i forbindelse med Hillsborough-tragedien i 1989. Dette skjedde etter ønske fra familiene til de som omkom på Hillsborough.

Evertons avgjørelse kommer på 28-årsdagen for tragedien.

Del

Everton

24.10.2017 11:57

Unsworth midlertidig manager i Everton

22.10.2017 15:23

Uavgjort på Goodison

15.10.2017 16:30

Poengdeling på sørkysten

The Sun

30.04.2017 14:24

UEFA kan slippe The Sun inn på Anfield

Når Liverpool spiller europacup neste sesong, er det UEFA som bestemmer hvem som får akkreditering.

14.04.2017 22:39

Boikott «The S*n», Everton!

Så smalt det igjen fra Kelvin MacKenzie. «Shock and amaze on every page» var hans slogan i The S*n. Det så vi til fulle i 1989 med «The Truth»-forsiden, og vi ser det dessverre igjen nå med sammenligningen av Barkley og en apekatt .

13.10.2016 13:18

Norsk supporter sitert i The Sun

Da Christian Wulffs tweet havnet på The Suns nettsider utnyttet han muligheten til å spre budskapet om boikott.

Siste Til vår nyhetsoversikt
23.11.2017 kl 14:01

– Får kun én hviledag

Chelsea landet i London i morgentimene torsdag.

+
23.11.2017 kl 10:15

Over fem år siden forrige hjemmeseier mot Chelsea

Liverpool har slått Chelsea to ganger under Jürgen Klopp, men begge gangene i London.

+
23.11.2017 kl 07:58

– Barcelona var ute etter Keita

Liverpool var ikke den eneste klubben som prøvde å kjøpe Naby Keita.

+
22.11.2017 kl 22:40

Kun PSG har flere Champions League-mål

Med én kamp igjen av gruppespillet står Liverpool med et imponerende antall scoringer.

+