Gruppespill i Champions League
Liverpool møter PSV Eindhoven, Marseille og Atletico Madrid i en knallhard gruppe D i Champions League.
Gruppe A - Chelsea, Roma, Bordeaux, CFR Cluj
Gruppe B - Inter, Werder Bremen, Panathinaikos, Anorthosis Famagusta
Gruppe C - Barcelona, Sporting, Basel, Shakhtar Donetsk
Gruppe D - Liverpool, PSV Eindhoven, Marseille, Atletico Madrid
Gruppe E - Manchester U, Villarreal, Celtic, Aalborg
Gruppe F - Olympique Lyonnais (Lyon), Bayern München, Steaua Bucuresti, Fiorentina
Gruppe G - Arsenal, Porto, Fenerbahce, Dinamo Kiev
Gruppe H - Real Madrid, Juventus, Zenit, BATE Borisov
-----
UEFA kårer også årets keeper, årets forsvarer, årets midtbanespiller, årets angriper og årets manager.
Årets keeper - Pepe Reina var nominert, men vinner ble Petr Cech.
Årets forsvarspiller - Jamie Carragher var nominert, juryen valgte John Terry.
Årets midtbanespiller - Steven Gerrard var en av de forhåndsnominerte, kåret vinner ble Frank Lampard.
Årets angrepspiller - Fernando Torres var nominert, juryen valgte Cristiano Ronaldo.
Ytterligere regler og opplysninger kan man lese om her.
Vi følger opp med hvem Liverpool trekker i gruppespillet, og legger ut motstandere, fullstendig trekning og datoer så fort det blir klart.
Seedingsnivå 1
1 Manchester United FC (ENG, tittelforsvarer) 107.996
2 Chelsea FC (ENG) 124.996
3 Liverpool FC (ENG) 118.996
4 FC Barcelona (ESP) 117.837
5 Arsenal FC (ENG) 110.996
6 Olympique Lyonnais (FRA) 99.380
7 FC Internazionale Milano (ITA) 96.934
8 Real Madrid CF (ESP) 93.837
Seedingsnivå 2
9 FC Bayern München (GER) 92.078
10 PSV Eindhoven (NED) 91.610
11 Villarreal CF (ESP) 90.837
12 AS Roma (ITA) 81.934
13 FC Porto (POR) 81.176
14 Werder Bremen (GER) 74.078
15 Sporting Clube de Portugal (POR) 67.176
16 Juventus (ITA) 66.934
Seedingsnivå 3
17 Olympique de Marseille (FRA) 63.380
18 FC Zenit St. Petersburg (RUS) 60.437
19 FC Steaua Bucureşti (ROU) 59.398
20 Panathinaikos FC (GRE) 52.525
21 FC Girondins de Bordeaux (FRA) 52.380
22 Celtic FC (SCO) 52.013
23 FC Basel 1893 (SUI) 51.993
24 Fenerbahçe SK (TUR) 51.469
Seedingsnivå 4
25 FC Shakhtar Donetsk (UKR) 49.932
26 ACF Fiorentina (ITA) 40.934
27 Club Atlético de Madrid (ESP) 36.837
28 FC Dynamo Kyiv (UKR) 34.932
29 CFR 1907 Cluj (ROU) 13.398
30 Aalborg BK (DEN) 12.748
31 Anorthosis Famagusta FC (CYP) 4.327
32 FC BATE Borisov (BLR) 1.760