En samlet spillertropp støtter Suarez

Liverpools spillere har i kveld gått ut med en felles uttalelse til støtte for Luis Suarez. Uttalelsen ligger nå på klubbens offisielle nettside.

Uttalelsen fra Liverpool-spillerne lyder som følger:

«Luis Suarez er vår lagkamerat og vår venn, og som spillergruppe er vi sjokkert og forbannet over at han har blitt funnet skyldig av FA.

Vi støtter Luis fullt ut, og vi ønsker at verden skal vite det. Vi vet at han ikke er rasist.

Vi er en tropp med spillere fra mange ulike nasjoner og bakgrunner. Vi støtter alle klubbens kamp mot rasisme. Vi er alle enige i at alle former for diskriminering ikke hører hjemme i fotballen. Som spillergruppe støtter vi «Kick it Out»-kampanjen fullt ut.

Vi har levd, trent og spilt med Luis i nesten 12 måneder, og vi kjenner oss ikke igjen i måten han har blitt portrettert på. Vi vil fortsette å støtte Luis gjennom denne vanskelige perioden, som en populær og respektert venn av alle sine lagkamerater. Han vil ikke gå alene.».