Werner forklarer hvorfor Sterling ble solgt

Tom Werner forteller at det var åpenbart for alle i klubben at Raheem Sterling ønsket seg bort.

Klubbformannen konkluderte til slutt med at det var i Liverpools beste interesser at Sterling ble solgt. 20-åringen ble tidenes dyreste engelske spiller da han sluttet seg til Manchester City for den nette sum av 49 millioner pund.

- Først vil jeg påpeke at vi kun selger en spiller dersom vi mener det er i klubbens beste interesse. Det har vi vist tidligere, uttaler Werner til lokalavisen Liverpool Echo.VELKOMMEN TILBAKE: Tom Werner mener Raheem Sterling var en viktig bidragsyter for Liverpool mens han var i klubben.

 - Det var åpenbart at Raheem ikke ønsket å bli værende i Liverpool. Det var en kollektiv avgjørelse at når prisen vi hadde satt ble innfridd av Manchester City, så var det i klubbens beste interesse å selge.

- Uansett hva som foregikk, så var Raheem en viktig bidragsyter for klubben i sin tid i Liverpool, og jeg mener han er en strålende spiller.

- Jeg ser frem til å se ham i aksjon når han kommer tilbake til Anfield for å spille mot oss, avslutter Werner.

LES OGSÅ: FORKLARER HVORFOR RODGERS FIKK FORTSETTE