KAN DRØMME SØTT:  Mohamed Salah ble toppscorer for andre året på rad i Liverpool, da han scoret det viktige første målet mot Tottenham i finalen.

Se sesongstatistikken for 2018/2019:Sikret toppscorertittelen med finalescoringen

Mohamed Salah fikk det ene målet mer enn Sadio Mané.

Sist sesong ble Mohamed Salah toppscorer i Liverpool med 44 mål, 32 av dem i Premier League, 11 i Champions League og ett i FA-cupen.

Med sin straffescoring i Champions League-finalen i Madrid, ble han også denne sesongen den mestscorende i Liverpool. Han endte nå på 27 mål, som er det samme som Roberto Firmino hadde da han scoret nest mest sist sesong.

Toppscorerlista

22 av Salahs mål kom i Premier League, og 5 i Champions League. 4 av målene kom på straffe.

Sadio Mané endte på andreplass på toppscorerlista med 26 mål (22 PL, 4 CL), og han økte dermed fra 20 mål i fjor, der han scoret ti mål i PL og 10 i CL. Mané scoret ikke på noen straffer denne sesongen, men bommet på ett.

Firmino endte sesongen med 16 mål (12 PL 4 CL), som er 11 mindre enn i fjor.

Målgivende

På statistikken over målgivende, har også Firmino sunket kraftig. Sist sesong var han den med flest assist med 16, foran Salah med 15 og James Milner med 12.

Denne sesongen er det Trent Alexander-Arnold som har aller flest med hele 17 assist (13 i PL og 4 i CL). Sist sesong hadde han bare 3!

Andy Robertson er den med nest flest assist med 13 (11 i PL, 2 i CL), han hadde bare 5 sist sesong. Mohamed Salah hadde 10 assist (8 i PL, 2 i CL), mens fjorårets assist-vinner, Firmino hadde 7 assist denne sesongen.

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Trent Alexander-Arnold13417
Andy Robertson11213
Mohamed Salah8210
Roberto Firmino617
James Milner527
Xherdan Shaqiri426
Jordan Henderson314
Sadio Mané213
Virgil van Dijk213
Daniel Sturridge112
Fabinho22
Joël Matip11
Divock Origi11
Naby Keita11

Flest spilte kamper

Flest kamper denne sesongen var det Mohamed Salah som hadde med 52 (43 fra start +3 innbytter). Mens Alisson Becker hadde flest kamper fra start med 51, som var alle kampene i Premier League og alle i Champions League.

Virgil van Dijk spilte 50 kamper, og måtte bare stå over én kamp i Champions League på grunn av suspensjon. Sadio Mané var også oppe i 50 kamper totalt. 49 startet han, og i en kom han inn.

Sist sesong toppet også Firmino denne oversikten, da han hadde 54 kamper (49 kamper fra start og 5 som innbytter).

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Mohamed Salah37+1120+10+149+3
Alisson Becker381351
Virgil van Dijk381250
Sadio Mané35+113149+1
Andy Robertson361248
Roberto Firmino31+38+40+10+139+9
Georginio Wijnaldum32+311+143+4
James Milner19+1210+21131+14
Jordan Henderson21+118+30+129+15
Fabinho21+77+41130+11
Trent Alexander-Arnold27+21138+2
Naby Keita16+94+21122+11
Joël Matip17+58126+5
Xherdan Shaqiri11+132+21115+15
Daniel Sturridge4+142+5118+19
Joe Gomez12+45+417+8
Divock Origi4+82+617+14
Dejan Lovren11+12+11115+2
Adam Lallana5+81+26+10
Alberto Moreno20+1114+1
Nathaniel Clyne1+312+3
Simon Mignolet112
Rafael Camacho0+111+1
Alex Oxlade-Chamberlain0+20+2
Curtis Jones11
Ki-Jana Hoever0+10+1

Øvrig statistikk


Selvmål

SpillerKamp
Wesley HoedtLiverpool - Southampton (PL)10'
Steve CookBournemouth - Liverpool (PL)67'
Toby AlderweireldLiverpool - Tottenham Hotspur (PL)90'
Joël MatipBayern München - Liverpool (CL)39'


Gule kort

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Fabinho63110
James Milner61119
Joël Matip3216
Andy Robertson336
Jordan Henderson2114
Sadio Mané224
Georginio Wijnaldum314
Virgil van Dijk134
Trent Alexander-Arnold33
Joe Gomez213
Xherdan Shaqiri22
Adam Lallana112
Daniel Sturridge112
Mohamed Salah112
Naby Keita112
Alisson Becker11
Dejan Lovren11

Røde kort

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Jordan Henderson11
James Milner11

Byttet ut

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Roberto Firmino16622
Georginio Wijnaldum13316
Mohamed Salah13215
Sadio Mané104115
Naby Keita10313
James Milner75113
Trent Alexander-Arnold7310
Xherdan Shaqiri729
Jordan Henderson617
Andy Robertson336
Adam Lallana516
Divock Origi325
Daniel Sturridge1214
Fabinho314
Dejan Lovren112
Curtis Jones11
Alberto Moreno11
Joe Gomez11
Virgil van Dijk11

Benkeslitere

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Simon Mignolet370130050
Daniel Sturridge17050022
Xherdan Shaqiri13080021
Alberto Moreno16050021
Divock Origi13020015
Adam Lallana11020013
Dejan Lovren7060013
Joël Matip9030012
Naby Keita7030010
Trent Alexander-Arnold402107
Rafael Camacho700007
Fabinho601007
Joe Gomez201014
James Milner201003
Caoimhin Kelleher001102
Curtis Jones100012
Rhian Brewster002002
Alex Oxlade-Chamberlain101002
Nathaniel Clyne200002
Dominic Solanke000011
Kamil Grabara000011
Ben Woodburn001001
Isaac Christie-Davies000101
Andy Robertson100001
Jordan Henderson100001
Sadio Mané000101
Georginio Wijnaldum001001
Loris Karius100001

Når kommer målene?

MinuttLiverpoolMotstandere
1-15114
16-30236
31-45147
46-60183
61-75157
76-903110

Straffemål

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
James Milner325
Mohamed Salah314
Roberto Firmino11

Straffebom

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Sadio Mané11

Frisparkmål

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Trent Alexander-Arnold11

Kaptein

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Jordan Henderson21080029
James Milner9041115
Virgil van Dijk801009

Tilskuere hjemme

Totalt:1370263
Høyeste:53373
Laveste:45503
Gjennomsnitt:52702

Spillerbørs

SpillerPoengKamperSnitt
Virgil van Dijk364507,28
Sadio Mané354497,22
Fabinho225327,03
Mohamed Salah344497,02
Rafael Camacho717,00
Alisson Becker356516,98
Andy Robertson332486,92
Naby Keita145216,90
Joël Matip177266,81
Xherdan Shaqiri102156,80
Roberto Firmino279416,80
Joe Gomez121186,72
Georginio Wijnaldum302456,71
Jordan Henderson211326,59
James Milner210326,56
Divock Origi5286,50
Trent Alexander-Arnold253396,49
Dejan Lovren88146,29
Ki-Jana Hoever616,00
Simon Mignolet1226,00
Adam Lallana4175,86
Daniel Sturridge5095,56
Nathaniel Clyne1125,50
Curtis Jones515,00
Alberto Moreno2045,00
Del
Siste Til vår nyhetsoversikt
18.08.2019 kl 20:55

Kapteinen var ikke tilbake i seng før halv fire etter Supercup-triumfen

Det var flere grunner til at Jordan Henderson satt på benken på St. Mary’s.

+
18.08.2019 kl 20:35

Nå har spillerne to dager fri

Liverpool-troppen er ikke tilbake på Melwood før på tirsdag.

+
18.08.2019 kl 17:46

Liverpool går «bare» glipp av €5 millioner dersom Coutinho aldri spiller for Barca igjen

Philippe Coutinho lånes ut til Bayern München - og hausses opp av en tidligere lagkamerat.

+
18.08.2019 kl 11:04

Ingen har scoret flere mål i Premier League i 2019

Etter kampen beklaget Sadio Mané til sin gamle arbeidsgiver.

+