BEHOLDT ALLE:  Liverpool har beholdt alle de viktigste spillerne etter Champions League-triumfen i juni.

– Det viktigste er å holde denne stallen sammen

Andy Robertson forstår at supporterne ønsker signeringer, men støtter klubbens valg.

Torsdag kl. 18.00 stenger overgangsvinduet for Premier League-klubbene. Liverpool har hentet inn ungguttene Harvey Elliott og Sepp van den Berg, samt Adrian som andrekeeper - men det er ikke ventet at det kommer flere signeringer.

Andy Robertson har vært gjest i BBC 5Live sin podcast Football Daily. Der ble han spurt om klubbens aktivitet på overgangsmarkedet.

– Manageren gjorde det klart fra starten. Forrige sesong brukte vi en del penger på spillere vi trodde skulle forbedre laget. Denne sesongen sa han at det ikke var klubbens plan, og jeg tenker at det viktigste var å beholde spillerne vi har, sier han.

– Vi har mistet Sturridge og Moreno da kontraktene deres gikk ut, og vi har mistet Mignolet, som er et stort tap - men det er viktigere å holde stallen sammen. Vi har en flott lagånd i garderoben, og vi vet hva vi oppnådde i fjor, og kan få til dersom vi står sammen.

Forstår supporterne

Robertson er kjent som en stor Celtic-supporter, og sier at han forstår at supporterne ønsker å se nye spillere komme inn.

– Jeg vet hvordan det er å være supporter, og alle ønsker at nye spillere skal komme, men noen ganger er det ikke mulig, sier skotten.

Han tror laget er bra nok til å gjøre det like bra, om ikke bedre, enn forrige sesong.

– Vi har en veldig bra stall, og ønsker ikke å være det laget som bare vant Champions League. Vi ønsker å sette spor etter oss og vinne flere troféer. Det kan vi bare gjøre dersom vi gjør som vi gjorde i fjor, med samme innstilling.

Liverpool - Norwich spilles fredag kl. 21.00, og sendes på TV 2 Sport Premium.

Del
Siste Til vår nyhetsoversikt
16.08.2019 kl 22:09

Bekreftet: Coutinho lånes ut til Bayern

Klubbene har bekreftet at brasilianeren skal spille i Bundesliga denne sesongen.

+
16.08.2019 kl 20:45

Alisson er ikke med i Brasil-troppen

Men hovedpersonen selv sier at han er på bedringens vei.

+
16.08.2019 kl 18:30

Coutinho er på vei til tysk fotball

Brasilianeren skulle egentlig ha vært i troppen for Barcelonas ligaåpning fredag kveld.

+
16.08.2019 kl 18:18

Helt tilfreds med Oxlade-Chamberlains omgang

Midtbanespilleren fikk sin første start på 477 (!) dager.

+