Nå ser det ut til at Reading signerer Ejaria likevel

Det har hersket tvil om Championship-klubben har vært i stand til å fullføre overgangen som lenge har vært avtalt med Liverpool.

27. aug 2020 kl 16.57 Einar Kvande

Liverpool ser til slutt ut til å kunne innkassere 3,5 millioner pund for Ovie Ejaria likevel. 22-åringen skal nå være nær en permanent overgang til Reading, slik det opprinnelig var avtalt mellom partene som del av en låneavtale foran 2019/2020-sesongen.

Det har hersket tvil om The Royals har hatt midler til å fullføre overgangen, etter at koronapandemien påvirket klubbens økonomi kraftig. Det var den stund fare for at Berkshire-klubben ikke ville få lov til å signere nye spillere av EFL.

Nå har imidlertid Reading fått grønt lys til å signere spillere igjen, og de vil starte med Ejaria, melder Evening Standard.

Den London-fødte midtbanespilleren har spilt 55 kamper for Reading fordelt på to låneopphold. Det første låneoppholdet startet i januar 2019.

Ejaria står bokført med åtte førstelagskamper for Liverpool. Han kom til Anfield-klubbens akademi fra Arsenal i 2014.

Har du innspill til journalisten?
[email protected]