Brewitt må belage seg på U23-fotball også i Boro

Tom Brewitt ble frigitt av Liverpool i sommer. Nå har midtstopperen signert for Middlesbrough.

28. jun 2017 kl 19.10 Einar Kvande

20 år gamle Brewitt tilbrakte hele 10 år ved Liverpools akademi, men ble frigitt da kontrakten hans løp ut i sommer. Nå har spilleren med ungdomslandskamper for England signert for Middlesbrough, der han er tiltenkt en rolle på Teesside-klubbens U23-lag.

– Vi er glade for at vi kan ønske Tom velkommen til Boro. Han er en talentfull kar som har 10 års fartstid i Liverpool på baken. Vi skal alle jobbe hardt for å sørge for at utviklingen hans fortsetter i Boro, uttaler Middlesbroughs akademimanager Craig Liddle til nordøst-klubbens offisielle nettside.

Brewitt ser frem til en ny utfordring hos Championship-klubben.

– Dette er starten på et nytt kapittel. En stor klubb, flotte fans og en spennende manager. Jeg gleder meg til å komme igang, skriver midtstopperen på sin Twitter-konto.

Har du innspill til journalisten?
[email protected]