HISTORISK:  Ifølge Liverpool Echo har Melwood vært Liverpools treningsarena siden 1950-tallet, noe som betyr at de mest legendariske årgangene ble oppfostret der.

Nærmer seg slutten for Melwood

Liverpool har offisielt søkt om å bygge om treningsbanen.

Liverpool har levert søknaden til Liverpool City Council, der de legger til rette for at det skal bygges boliger på Melwood. Blir søknaden innvilget, vil potensielle kjøpere bli invitert til budrunde. 

Det skriver Liverpool i en offisiell uttalelse på Liverpoolfc.com

«LFC erkjenner at Melwood har spilt en stor rolle i klubbens historie, men banen har sine begrensninger når det kommer til areal. Derfor er den ikke i tråd med klubbens ambisjoner om å bygge en treningsarena med førsteklasses fasiliteter», skiver Liverpool i uttalelsen. 

Jürgen Klopp har vært frustrert over avstanden fra Melwood til akademiet i Kirkby. I februar ble det klart at Liverpool kommer til å etablere et felles treningsfelt i nettopp Kirkby. Da ble det spekulert i at Melwood kom til å bli solgt til boligformål, noe klubben nå bekrefter. 

Det nye treningsfeltet skal etter planen stå klart i 2019, og de første bildene kan du se her