STENGER "THE S*N" UTE  Everton gjør som Liverpool, og boikotter "The S*n".

Everton bannlyser The S*n

Everton FC har besluttet å gjøre som Liverpool FC, og utestenger journalister fra The S*n fra klubbens kamper og pressekonferanser.

Everton FC har i dag bannlyst tabloidavisen The S*n fra alle klubbens lokaler og eiendommer, melder Liverpool Echo.

Avisen har vært hatet på Merseyside i 28 år etter alle løgnene den spredte i forbindelse med Hillsborough-tragedien, og nå har Everton bestemt at The S*n ikke lenger får sende journalister til å dekke kamper på Goodison Park eller pressekonferanser på Finch Farm.

Avgjørelsen kommer i etterkant av at tidligere S*n-redaktør Kelvin Mackenzie skrev en nedsettende artikkel hvor han sammenlignet Everton-spilleren Ross Barkley med en gorilla, og nok en gang gikk til angrep på Liverpool by.

«I går informerte Everton Football Club avisen The Sun om at den er utestengt fra Goodison Park og treningsanlegget Finch Farm, og alle andre klubblokaler. Avisen har fått klar beskjed om at angrep på denne byen, enten samfunnet som helhet eller enkeltindivider, ikke er akseptabelt», heter det i en offisiell pressemelding fra Everton FC.

Liverpool FC gikk til det skritt å bannlyse The S*n fra Anfield og Melwood i februar i år, på grunn av tabloidavisens løgner i forbindelse med Hillsborough-tragedien i 1989. Dette skjedde etter ønske fra familiene til de som omkom på Hillsborough.

Evertons avgjørelse kommer på 28-årsdagen for tragedien.

Del

Everton

10.12.2017 19:15

Reaksjoner etter kampen

10.12.2017 14:43

Klopp forklarer laguttaket

16.04.2018 19:32

Tittelhåpet lever videre

Liverpool U23 vant miniderbyet på bortebane mandag kveld.

The Sun

30.04.2017 14:24

UEFA kan slippe The Sun inn på Anfield

Når Liverpool spiller europacup neste sesong, er det UEFA som bestemmer hvem som får akkreditering.

13.10.2016 13:18

Norsk supporter sitert i The Sun

Da Christian Wulffs tweet havnet på The Suns nettsider utnyttet han muligheten til å spre budskapet om boikott.

14.04.2017 22:39

Boikott «The S*n», Everton!

Så smalt det igjen fra Kelvin MacKenzie. «Shock and amaze on every page» var hans slogan i The S*n. Det så vi til fulle i 1989 med «The Truth»-forsiden, og vi ser det dessverre igjen nå med sammenligningen av Barkley og en apekatt .

Siste Til vår nyhetsoversikt
16.07.2018 kl 20:42

412 avdøde har sesongkort

Slik skal Liverpool får mer kontroll på hvem som har sesongkort.

+
16.07.2018 kl 18:25

Se høydepunktene fra de første treningskampene

Det er ikke lett å få med seg alt på sommeren. Her kan du se høydepunktene fra Liverpools tre første treningskamper.

+
16.07.2018 kl 16:22

– Tror ikke ny van Dijk-makker er en prioritet

Fremtredende Liverpool-journalist om stoppersituasjonen i klubben.

+
16.07.2018 kl 14:43

Kan starte sesongen uten nøkkelspillere

Det er flere spillere Jürgen Klopp sannsynligvis må klare seg uten i sesongåpningen mot West Ham.

+