– Fremtiden er lys

Styreformann Tom Werner snakker ut i nytt program.

3. jun 2017 kl 15.44 Arild Skjæveland

I kveld sendes programmet «What LFC means to me» på LFCTV, i forbindelse med klubbens 125-årsjubileum.

En av de som blir intervjuet, er styreformann Tom Werner.

– Jeg visste om Liverpool som fotballfan, og jeg visste om klubbens unike historie. Men første gang jeg entret Anfield, så var det et ekstraordinært øyeblikk. Det å se gressmatta, og se The Kop. Det var i det øyeblikket jeg forsto at jeg var del i noe spesielt, sier Werner i programmet som sendes for første gang kl. 18.15 i kveld.

Lys fremtid

Werner tror Liverpool har sine beste år foran seg, under FSG sitt eierskap.

– Jeg tror vi har de beste tidene i vente, og fremtiden ser ekstremt lys ut. Klubben har nå en fantastisk manager, og flere spillere i verdensklasse. Vi kommer til å bygge et nytt treningsanlegg i Kirkby, hvor vi slår sammen førstelaget og akademiet, sier han.

– Hver dag jobber vi for å gjøre klubben sterkere og bedre.

– Jeg er veldig stolt over å være del av Liverpool. Uansett hvor jeg er i verden så vil jeg finne en Liverpool-supporter som vil dele av sine erfaringer og snakke om den neste kampen. Vi vet at vi tar del i noe spesielt, og noe som er helt unikt.

Har du innspill til journalisten?
[email protected]