Karius undersøkt for hodeskade

Liverpool-keeperen har blitt sjekket av spesialist på hodeskader i USA.

4. jun 2018 kl 18.00 Marius Rabben

Like etter Champions League-finalen reiste Loris Karius på ferie til USA, men i frykt for hjernerystelse sendte klubbens medisinske apparat ham til et sykehus i Boston for undersøkelser.

Det var først ESPN som skrev om saken, etter ubekreftede opplysninger fra sine kilder. Senere har blant annet Liverpool Echo også meldt det samme.

Det var i sammenstøtet med Sergio Ramos kort tid før Real Madrids første ledermål at sisteskansen fikk en kraftig smell i hodet. Tross protester reagerte ikke dommerteamet på situasjonen der Ramos løp inn i femmeteren og dundret inn i Liverpool-keeperen, som tok telling.

I USA ble Karius sendt til Massachusetts General Hospital fem dager etter finalen for å treffe Dr. Ross Zafonte – som er spesialist på hodeskader og har behandlet en rekke NFL-spillere – etter konsultasjon med klubbens eiere i Boston.

Siden har Karius fortsatt sin ferie i California. Liverpools sesongoppkjøring begynner den første uka i juli.

Har du innspill til journalisten?
[email protected]