NYSIGNERING:  Adrian ble klar for Liverpool mandag.

– Adrian var den perfekte løsningen for oss nå

Jürgen Klopp har snakket om klubbens nysignering.

Bare noen timer etter at Simon Mignolets overgang tilbake til hjemlandet og Club Brugge ble offisielt bekreftet, kom pressemeldingen fra Liverpool FC om at erstatteren hans var på plass.

Liverpool har hentet inn Adrian, som tidligere i sommer ble frigitt fra West Ham. Den 32 år gamle målvakten går rett inn i rollen som andrekeeper, og skal spille med draktnummer 13. Det er nummeret Alisson Becker spilte med forrige sesong, før han overtok nummer én i sommer.

– En perfekt løsning nå

Jürgen Klopp mener at spanjolen er en perfekt løsning for klubben nå.

– Jeg mener dette er en perfekt løsning for oss nå. Vi erstatter talent og rutine med det samme. Med Ali og Simon føltes det som at vi hadde to førstemålvakter, og på mange måter har vi gjort det igjen med Adrian, og det er viktig, sier Klopp til klubbens offisielle nettsider.

– Han er en keeper som kjenner Premier League, har spilt i pressede situasjoner, og er av høyeste kvalitet. Det er store hansker å fylle, for Simon var en så strålende proff, og bidro til gruppen også når han ikke var i startelleveren. Alt vi vet om Adrian sier oss at han har de personlige kvalitetene sammen med fotballtalentet for å sørge for at denne delen av laget ikke blir svekket, sier han.

– Vi gleder oss alle til å jobbe sammen med ham.

Adrian kom til West Ham fra Real Betis i 2013 og spilte 150 kamper for The Hammers.

Del
Siste Til vår nyhetsoversikt
16.08.2019 kl 22:09

Bekreftet: Coutinho lånes ut til Bayern

Klubbene har bekreftet at brasilianeren skal spille i Bundesliga denne sesongen.

+
16.08.2019 kl 20:45

Alisson er ikke med i Brasil-troppen

Men hovedpersonen selv sier at han er på bedringens vei.

+
16.08.2019 kl 18:30

Coutinho er på vei til tysk fotball

Brasilianeren skulle egentlig ha vært i troppen for Barcelonas ligaåpning fredag kveld.

+
16.08.2019 kl 18:18

Helt tilfreds med Oxlade-Chamberlains omgang

Midtbanespilleren fikk sin første start på 477 (!) dager.

+