Et stort steg nærmere supporterstemmer i styrerommet

Spirit of Shanklys medlemmer har stilt seg svært positive til klubbens forslag.

16. jun 2021 kl 22.33Øystein Tronstad

Det er litt under én måned siden vi skrev at Fenway Sports Group (FSG), Liverpool Supporters’ Trust og Spirit of Shankley hadde kommet til enighet om et eget «Supporters Board» for å la supporterne bli hørt på styrerommet.

Neste steget i prosessen var debatt og avstemming i et onlinemøte for Spirit of Shanklys medlemmer. 

Nå er resultatet av avstemmingen klar.

99,4% stemte for. 
0,46% stemte mot.
0,10% stemte blankt/stemte ikke.

I en mail til medlemmene skriver Joe Blott, på vegne av Spirt of Shankly: 

«Dette solide mandatet betyr at vi nå vil fortsette vårt arbeid med LFC. Sammen med supportere fra andre interessegrupper vil vi jobbe for å oppnå det ønskede utfallet med økt supporterinnflytelse i klubbens vedtekter, bindende med kontrakt. Vi vil holde alle oppdaterte etter hvert som vi gjør fremskritt over de neste ukene.»

Det nye supporterstyret vil bli lansert fra og med sesongen 2021/22. Endringen skal også bli tatt inn i klubbens grunnlov, slik at den vil fortsette å eksistere selv om FSG skulle selge Liverpool til nye eiere.