Håper å beholde Firmino ut karrieren

Liverpool ønsker å tilby Roberto Firmino en ny kontrakt.

11. jan 2018 kl 08.32 Einar Kvande

Chris Bascombe i The Telegraph skriver at Liverpool FC ønsker å beholde Roberto Firmino ut brasilianerens karriere, og vil derfor tilby angriperen en ny kontrakt.

Firmino har fortsatt to år igjen av sin nåværende kontrakt, men han vil nå få sjansen til å forlenge sitt opphold på Merseyside.

Etter salget av Philippe Coutinho ønsker Liverpool-ledelsen å gjøre alt som står i deres makt for at de øvrige av klubbens beste menn ikke lar seg friste av lignende tilbud.

Forhandlingene har ikke startet

Forhandlingene mellom klubben og Firmino har ikke startet enno, men Bascombe skriver at dette vil skje snart, og Firmino vil kunne forvente en solid lønnsøkning om han skriver under den nye kontrakten.

Roberto Firmino ble hentet til Liverpool av Brendan Rodgers i 2015, og brasilianeren har fått en sentral rolle som spiss på Jürgen Klopps lag. Denne sesongen har han allerede gjort 16 mål, og er dermed nummer to på klubbens toppscorerliste, etter Mohamed Salah.

Har du innspill til journalisten?
[email protected]