NY U18-MANAGER  Barry Lewtas (t.h) er ny trener for Edvard Sandvik Tagseth og resten av U18-mannskapet til Liverpool.

To viktige stillinger er nå besatt

Liverpool FC bekrefter navnene til de nye managerne for Liverpool U18 og Liverpool U16.

Liverpool FC bekrefter i dag ansettelsen av Barry Lewtas som klubbens nye U18-manager. Lewtas er blitt forfremmet fra en tilsvarende stilling hos U16-laget, og vil dermed ta over jobben som Steven Gerrard forlot da Liverpool-legenden valgte å bli ny manager i Glasgow Rangers.

– Vi er henrykt over at Barry har takket ja til jobben. Han har allerede tette bånd til de spillerne som nå tar steget opp til vårt U18-lag foran 2018/19-sesongen, takket være hans fortid som klubbens U16-manager, sier akademidirektør Alex Inglethorpe til Liverpoolfc.com.

Liverpool FC opplyser også at Marc Bridge-Wilkinson har takket ja til jobben som Liverpools U16-manager for kommende sesong.