NY AVTALE:  Sadio Mané tilbys ny kontrakt i Liverpool.

Tilbyr Sadio Mané ny kontrakt

Liverpool innledet forhandlinger mot slutten av forrige sesong.

Roberto Firmino og Mohamed Salah har begge skrevet under på nye kontrakter de siste månedene. Nå skal den tredje stjernen i Liverpools supertrio tilbys ny kontrakt. Det rapporterer James Pearce i Liverpool Echo

Klubben har et godt forhold til Sadio Manés agent Bjørn Bezemer, som også representerer Naby Keita.

Ingen hastverk

Partene innledet forhandlinger mot slutten av forrige sesong, og klubben ønsker å gjøre Mané til en av klubbens best betalte spillere.

Ingen av partene har hastverk med å få avtalen signert, men Bezemer var klubbens gjest i USA på kampen mot Manchester City der hans klient scoret fra straffemerket.

Senegaleserens nåværende kontrakt går ut i 2021, men han kan vente seg et godt lønnshopp. Tidligere i sommer var han linket til Real Madrid, men ifølge Pearce trives han på Anfield, og har vist strålende form hittil i pre-season.