PÅ UTLÅN:  Kamil Grabara går på utlån til Huddersfield den kommende sesongen.

Grabara lånes ut

Kamil Grabara blir lånt ut til Huddersfield den kommende sesongen.

Den unge målvakten signerte først en langtidskontrakt med Liverpool, før han signerte på lånekontrakten med Championship-klubben Huddersfield. 

Han kommer til å tilbringe hele sesongen i Huddersfield, hvor han vil kjempe med Ben Hamer, Ryan Schofield og Joel Coleman om plassen mellom stengene for laget som rykket ned fra Premier League forrige sesong.

– Det har vært en målsetning for oss å bringe inn en ny målvakt i dette overgangsvinduet, og jeg er veldig gald for at vi klarte å bringe Kamil til klubben vår. Han blir satt veldig høyt av de ansatte i Liverpool, av vårt rekrutteringsmannskap og Paul Clements, som er sjefen for våre målvakter. Han har allerede førstelagserfaring og jeg kan si at han er en mann med selvtillit, sier Jan Siewert, Huddersfields manager, til klubbens hjemmeside.

– Jeg tror fansen kommer til å elske Kamil når de ser ham i Huddersfield-drakten. 

Grabara spilte i sommer U21-EM for Polen, og har derfor ikke vært involvert i Liverpools sesongoppkjøring så langt. Utlånet gjør også at han ikke kommer til å slutte seg til 28-mannstroppen som reiser til USA på tirsdag.

Forrige sesong ble også brukt på utlån for den unge polakken, da han ble lånt ut til danske Aarhus hvor han spilte 16 kamper.

Del
Siste Til vår nyhetsoversikt
14.09.2019 kl 23:32

Se høydepunktene mot Newcastle her

To Mané-mål snudde kampen før pause, og Salah scoret i 2. omgang.

+
14.09.2019 kl 22:03

– Blikket hans for spillet er skremmende bra

Se det utsøkte fremspillet fra Liverpools nummer 9 til Salah her.

+
14.09.2019 kl 20:00

U23-laget i seksmålsthriller

Liverpool-ungguttene mistet ledelsen på tampen.

+
14.09.2019 kl 18:22

Man City snublet – Liverpool økte forspranget!

Manchester City snublet i Norwich lørdag kveld.

+