– Ray Clemence er en av grunnene til at klubben vår er så spesiell

Jürgen Klopp sier store spillere som Ray Clemence er grunnsteinene Liverpool har bygd sin suksess på.

15. nov 2020 kl 19.02 Jens Bessesen

– Dette er en ekstremt trist dag for alle som er assosiert med Liverpool FC, og laget og trenerteamet sender all vår kjærlighet til familien, sier Jürgen Klopp etter nyheten om Ray Clemence sin bortgang. 

Keeperen som spilte 665 kamper for Liverpool og var med på å vinne klubbens tre første europacuper, i tillegg til fem ligagull, ble 72 år gammel. 

Liverpool-manager Klopp har på vegne uttalt seg om Clemence.

– Vi må aldri glemme at det er store spillere som gjør at lag og klubber blir store. Du trenger bare å høre på legendene fra hans æra for å forstå hva han har betydd. De sier det bedre enn jeg kan, at Ray Clemence er en av grunnene til at klubben vår er så spesiell etter så mange år. Han var en av grunnsteinene som så mye av denne klubbens suksess er bygd på, sier Klopp, som sier han og laget er fylt med både sorg og takknemlighet.

– Supporterne vil med kjærlighet huske en ekstraordinær spiller og en vidunderlig person som ga så mye til Liverpool Football Club, sier Klopp og legger til at tankene går ut til Clemences nærmeste.

Har du innspill til journalisten?
[email protected]