Sjokkert over egne fans

En gruppe Shrewsbury-supportere sang nedsettende sanger om de som døde på Hillsborough i Liverpool sentrum i dag. Det har fått klubbens reservekeeper til å reagere kraftig.

Reservekeeper Harry Burgoyne er ikke den eneste som tar et oppgjør med en gruppe av egne fans, etter ufattelig dårlig oppførsel i Liverpool sentrum. Det gjør nemlig også supportergruppen Salop Supporters.

Et tjuetalls Shrewsbury-fans gikk rundt i Liverpool sentrum og sang «Fuck the 96».

«Ta et alvorsord med disse. Dersom dette er dine venner, be de reise rett til Telford», skriver Salop Supporters på sin konto.

Telford er erkerivalen til Shrewsbury.

Klubbens reservekeeper bruker enda sterkere ord.

«Disse Shrewsbury-supporterne bør skjemmes. Liverpool viste oss ingenting annet enn respekt i dag. Sjokkerende. Fullstendig sjokkerende. Finn dem og steng dem ute for resten av livet», skriver Harry Burgoyne på sin Twitter-konto.