Her er årets lagbilde

Legger du merke til endringen fra tidligere bilder?

24. sep 2019 kl 17.42 Marius Rabben

I dag har Liverpool FC offentliggjort det offisielle lagbildet for klubbens førstelag i 2019/2020-sesongen.

På Melwood

Tradisjonelt tas lagbildet på Anfield-gresset med tribunen i bakgrunnen, men som en symbolsk markering på at dette er siste sesong på Melwood, er Klopp, trenerteamet og spillerne denne gangen avbildet på treningsfeltet – med det europeiske supercup- og Champions League-troféet foran seg.

Neste sommer skal førstelaget flytte til splitter nye fasiliteter i Kirkby, hvor klubbens akademi ligger, mens Melwood-tomta, som har vært basen siden 1950-tallet, blir omgjort til boliger.

Klopps mannskap

For øvrig viser lagbildene år for år at Klopps prosjekt stadig former spillerstallen, og nå er det sju spillere som fortsatt er med siden før tyskeren tok over roret i oktober 2015.

Det er kaptein Henderson (hentet i 2011), Milner (2015), Firmino (2015), Lallana (2014), Clyne (2015), Origi (signert 2014, kom 2015) og Lovren (2014).

Dermed har 21 av 28 spillere på lagbildet havnet på førstelaget under Klopps ledelse, noe som naturlig nok inkluderer unggutter som Alexander-Arnold, Brewster (hentet i 2014) og Jones som allerede var på akademiet.

PÅ MELWOOD:
PÅ MELWOOD:  Til forskjell fra tidligere er årets lagbilde tatt på treningsanlegget.

Bakerst fra venstre: Andy Massey (Club Doctor), Peter Krawietz (Assistant Manager), Sepp van den Berg, Dejan Lovren, Virgil van Dijk, Andy Lonergan, Adrian, Alisson Becker, Caoimhin Kelleher, Joël Matip, Joe Gomez, Fabinho, Pepijn Lijnders (Assistant Manager), John Achterberg (Goalkeeping Coach), Jack Robinson (Assistant Goalkeeping Coach)

Foran fra venstre: Divock Origi, Curtis Jones, Trent Alexander-Arnold, Sadio Mané, Georginio Wijnaldum, Alex Oxlade-Chamberlain, Mohamed Salah, Adam Lallana, James Milner (Vice Captain), Jürgen Klopp (Team Manager), Jordan Henderson (Captain), Andy Robertson, Roberto Firmino, Naby Keïta, Xherdan Shaqiri, Nathaniel Clyne, Ki-Jana Hoever, Rhian Brewster, Yasser Larouci.

Har du innspill til journalisten?
[email protected]