Uttalelse fra Liverpool:– Vi er skuffet over scenene utenfor Anfield i går kveld, og at ikke flere supportere fulgte rådene og feiret hjemme

Liverpool har gitt en uttalelse etter at flere av klubbens supportere tok til Anfield for å feire.

23. jul 2020 kl 16.42 Jens Hapnes Rege

Politiet måtte tre inn da Liverpools supportere feiret rundt Anfield onsdag kveld, på tross av at spillere og trenere hadde frarådet slike samlinger på forhånd. 

Nå har Liverpool gitt en uttalelse om hendelsen.

Skuffet

«Liverpool Football Club ønsker å takke supporterne som ble hjemme for å feire at laget løftet troféet i går kveld, og beskyttet sine elskede og byen vår fra den fortsatt tilstedeværende trusselen fra pandemien. Vi er, derimot, skuffet over scenene utenfor Anfield i går kveld, og at ikke flere supportere fulgte rådene og feiret hjemme»

«Klubbene og våre partnere i byen, Merseyside-politiet, Liverpools bystyre og Spirit of Shankly, har arbeidet iherdig i de siste åtte ukene for å konsekvent oppmuntre fansen til å støtte laget hjemmefra, og vi vil takke dem for deres gjennomgående støtte og samarbeid i oppbygningen, og gjennom fotballens retur bak lukkede dører»

«En takk bør også rettes til CleanEvent og Liverpool Streetscene Services, som gjorde utrolig arbeid i dag morges og rensket opp Anfield og omkringliggende områder»

FYRVERKI: Etter et fyrverki av en fotballkamp fortsatte feiringen utenfor Anfield.

FYRVERKI: Etter et fyrverki av en fotballkamp fortsatte feiringen utenfor Anfield.

«Vårt lokale samfunn er hjertet av klubben vår, og deres samarbeid og tålmodighet som naboer, samt inngrepene fra våre lokale rådgivere, Safety Advisory Group og nødetatene fortjener vår takknemlighet»

«Som vi har sagt tidligere, når det er trygt skal vi feire, til da er å beskytte byen prioriteten»

Har du innspill til journalisten?
[email protected]