Liverpool har svidd av over 200 millioner pund på nye spillere før enkelte andre klubber i det hele tatt har kommet i gang med sine sommerkjøp. De røde ser ut til å ha en kruttsterk stall på plass når pre-season begynner andre uken i juli.
Seriegull nummer 20 ble sikret i utklassende stil, men Arne Slot og klubben har tilsynelatende sett at det var mulig å forbedre mesterlaget. Nå har de røde fått et tidlig favorittstempel inn mot neste sesong, og måten de har operert på blir lagt merke til av rivalene.
– De blir beundret av andre klubber som ser på dem som de beste i klassen, sier David Ornstein i The Athletic om Liverpools klubbdrift.
– Klubben hviler ikke på sine laurbær etter seriegullet, men vil bli bedre fra en alleree sterk posisjon, legger han til.
Michael Edwards, Richard Hughes og Slot ser ut til å ha fått på plass et bunnsolid samarbeid, og selv om store penger er brukt, virker det å være bred enighet om at Liverpool har gjort gode signeringer.
Jeremie Frimpong, Milos Kerkez, Florian Wirtz, Giorgi Mamardashvili og unge Armin Pecsi er foreløpig de nye spillerne i troppen. Mye penger er brukt, men journalist Ornstein mener det er fornuftige priser.
– De har ikke betalt summer som får deg til å heve øyenbrynene, sier han.