Frykter at det skal komme bud på Isak

Newcastle desperate etter å beholde sin stjerne - men de føler seg ikke trygge.

Jens Bessesen Innspill
Tir. 24.06. 22:1222:14

Denne siden er for medlemmer


Få tilgang til alt og reklamefrie sider!

• Tilgang alle plussaker
• Reklamefri Liverpool.no
• Digitalt medlemskort
• Medlemsrabatt KopShop.no
• Medlemsturer til Liverpool
• Medlemsbladet The Kopite digitalt

Bli medlem her!

Allerede medlem?

Logg på her!

De som drømmer om å se Alexander Isak spille med en Liverbird på brystet trenger ikke gi opp håpet. I en fersk artikkel i The Times kommer journalist Martin Hardy med antydninger om at Newcastle skjelver litt med tanke på fremtiden til sin stjernespiss, og at de frykter at noe kan skje i løpet av overgangsvinduet. 

The Magpies ønsker først og fremst å forlenge kontrakten med 25-åringen, som de ønsker å gjøre til klubbens best betalte spiller. Det vil si en ukelønn på 150 000 pund eller mer. Ifølge The Times kan ikke klubben gå noe høyere uten å risikere brudd på PSR-reglene til Premier League, mens Liverpool som kjent har langt større spillerom innenfor sitt lønnsbudsjett. 

Utgangspunktet er at Isak ikke er til salgs, men Liverpool sitter på et overgangsbudsjett som kan gjøre det vanskelig for Newcastle å stå imot dersom det skulle komme et bud. 

«Newcastle frykter at et bud på Isak kan komme tidlig i juli», skriver The Times om spilleren som ble hentet fra Real Sociedad for 63 millioner pund for tre år siden. 

Enn så lenge skal ikke Isak ha gitt uttrykk for at han ønsker å dra, og Newcastle håper det faktum at de kvalifiserte seg til Champions League-spill neste sesong vil føre til at svensken blir. Ifølge Transfermarkt har han fortsatt tre år igjen av kontrakten med klubben fra nord. 

Hevder de kan bruke 200 millioner til

Lewis Steele i Daily Mail skrev tirsdag at en Isak-overgang til Liverpool er usannsynlig, men ikke umulig. 

«Newcastle ønsker seg 200 millioner pund for Isak, og for å være ærlig er det for mye for en 25-åring. Men det faktum at de snakker om penger må bety at de er litt bekymret, og hans fremtid på lang sikt er usikker», skrev han. 

Steele vil ikke utelukke en overgang, men som David Ornstein i The Athletic tror han det meste vil handle om salg av spillere de neste ukene, etter at Milos Kerkez blir bekreftet. Da har klubben kjøpt spillere for over 200 millioner pund i sommer. 

Det er allerede rekord i ett overgangsvindu for de røde, men som Liverpool Echos økonomiekspert Dave Powell skriver, er det rom for å bruke mer. Spillersalg, kombinert med sportslig og kommersiell suksess, i tillegg til at det er brukt lite penger de foregående vinduene, gjør at Liverpool ligger svært godt an med tanke på PSR. 

Han anslår at de røde kan bruke 200 millioner til i sommer uten av de vil havne i problemer, men at det selvsagt ikke er noe mål i seg selv å svi av penger bare for å gjøre det. 

En midtstopper og en angrepsspiller, enten det er en nummer ni som Isak eller en mer anvendelig type, virker å stå på handlelisten til sportsdirektør Richard Hughes i sommer. 

Richard Hughes

Forventer at Liverpool tar seg en pause etter å ha fått på plass det viktigste

Liverpool har vært ekstremt aktive på overgangsmarkedet til nå. Nå kan det bli roligere.

Les mer
GettyImages-2216977808_16x9.jpg

– Klubben er ikke veldig bekymret

Fremtiden til Ibrahima Konaté er usikker.

Les mer

Siste