Arsenal ser ut til å prise Liverpool ut av talentjakt

Unge Will Wright blir ikke Liverpool-spiller likevel.

Øystein Tronstad Innspill
Tor. 17.07. 17:28

Denne uka har vi trodd at Liverpool skulle Manchester City i kampen om talentfulle Will Wright.

I stedet ligger det nå an til at Arsenal cruiser inn fra sidelinja og tar med seg Salford City-angriperen.

Wright var nok tiltenkt en rolle med både U18- og U21-gruppa i Liverpool, men de røde skal nå ha avsluttet sin jakt på 17-åringen.

Store forandringer for Liverpools unge

Det har vært flere endringer for Liverpools akademi i sommer med velkjente Marc Bridge-Wilkinson (U18) og Barry Lewtas (U21) ut etter flere år.

Duoen hadde henholdsvis 10 og 15 år i klubben.

Rob Page ble ansatt for U21-laget i slutten av juni. I skrivende stund er det trolig Simon Wiles som overtar U18.

Slått på penger

Arsenals akademi ledes av den tidligere midtstopperen Per Mertesacker, og som topplag flest har de ambisjoner om å rekruttere de fremste talentene.

The Athletic skriver: 

«Jakten på Wright er en del av akademisjef Per Mertesackers satsing på å rekruttere talenter i eliteklassen. Arsenal støtter Mertesacker med et dedikert budsjett for å styrke akademilagene.»

«Wrights potensial har tiltrukket seg interesse fra en rekke lag, deriblant Liverpool, men etter at Arsenal intensiverte jakten, har Premier League-mesterne avsluttet sin interesse for tenåringen.»

Økonomien kan ha vært en faktor. Den prisen som har vært nevnt fra Liverpool var  £100 000, samt tillegg. Arsenals tilbud skal være på £250 000.

GettyImages-2213068249_16x9.jpg

Liverpool har solgt Olivia Smith for overgangsrekord

2004-modellen blir første £1 million-spiller i kvinnefotballen.

Les mer
GettyImages-2193439070_16x9.jpg

Meldes at Liverpool holder på å vinne kampen om angriper

17-åring kan ganske så snart bli Liverpool-spiller.

Les mer

Siste