Liverpools overgangssommer har vært svært hektisk. Med kjøp av seks nye signeringer, og salg av både Jarrell Quansah og Caomhin Kelleher, samt Trent Alexander-Arnold som forlot Liverpool til fordel for Real Madrid, har Ricahrd Hughes og co. hatt mye å holde fingrene i.
Og det ser ikke ut til å roe seg ned med det første.
Luis Diaz har vært ett av to navn spesielt, som hyppig har blitt nevnt i sammenheng med et salg fra Liverpool. Han og hans sør-amerkanske kamerat Darwin Nunez ser ut til å forlate de røde denne sommeren.
Diaz har stadig vært linket til storklubber som Bayern München og Barcelona, i tillegg til flere klubber i Saudi-Arabia.
Førstnevnte ser ut til å være i førersetet for å sikre seg signaturen til colombianeren, og Diaz selv skal være veldig gira på å slutte seg til de tyske mesterne.
Enig med Bayern om de personlige betingelsene
En av de som har vært frempå i denne overgangssagaen er overgangsguruen Fabrizio Romano.
Siste nytt fra hans side er at Diaz fortsatt har som plan å forlate Liverpool i sommer.
– Luis Diaz ønsker fortsatt å forlate Liverpool med Bayern klare for å komme med et nytt bud om kort tid. Bayern skal by høyere enn budet på 58.6 millioner pund som ble avvist av Liverpool tidligere i uken.
– Barcelona holder også kontakten med Diaz' agenter, men Bayern kan by mer.
Christian Falk i tyske BILD hevder også at Bayern skal komme med et nytt bud på colombianeren, som leverte en strålende sesong for Liverpool forrige sesong. Diaz scorte hele 17 mål og leverte åtte målgivende pasninger i 2024/25-sesongen.
Tyskeren hevder at Diaz er enig med München-klubben om en kontrakt til 2029.
– Bayern har kommet til enighet med Diaz om en kontrakt til 2029 og en lønn på ca. 14 millioner euro i året pluss eventuelle bonuser.
Det vil si at 28-åringen kommer til å ha en ukelønn på rundt 233 000 pund i uken, som er en god del mer enn han har i Liverpool.