Liverpool FC Women hadde en skuffende fjorårssesong som endte med en syvendeplass i Womens Super League. En av de eneste lyspunktene var nysigneringen Olivia Smith, som virkelig viste at hun er et av verdens største talenter.
Dessverre for de røde kom Champions League-mesterne fra Arsenal på døren med et verdensrekord tilbud for Smith som dermed flyttet til London.
Men Liverpool ligger absolutt ikke på latsiden for det. Så langt denne sommern har det kommet inn tre nye spillere, skotske Kirsty Maclean fra Rangers, tyske Rafaela Borggrafe fra SC Freiburg, og de har gjort lånet av skotske Sam Kerr permanent fra Bayern München.
Nå har også sommerens fjerde signering blitt bekreftet, nemlig den walisiske landslagsspilleren Lily Woodham. 24-åringen blir hentet fra Seattle Reign som spiller på det øverste nivået i USA.
– Det er fantastisk. Jeg er selvsagt Liverpool-fan, så det er virkelig en drøm som går i oppfyllelse, sa hun til Liverpoolfc.com etter å ha signert kontrakten sin på AXA Melwood Training Centre.
– Jeg gleder meg veldig til å møte alle. Det føles allerede som et hjem borte fra hjemmet, og alle har vært så hyggelige mot meg og tatt imot meg.
– Jeg vil bare bidra med alt jeg kan til laget og alltid gi alt i kamper og trening.
Ny venstreback
Woodham spilte forrige sesong på lån i Crystal Palace i Womens Super League og hun var fast inventar for laget som til slutt måtte ta den tunge turen ned en divisjon på slutten av forrige sesong.
Totalt ble det 19 kamper fra start for Woodham på venstrebacken til Palace, hvor hun noterte seg for én målgivende pasning.
Tidligere har hun spilt for Reading både i WSL og i Womens Championship, før hun dro til Seattle i 2024. Det ble bare ni kamper for Reign før Woodham som nevnt dro på lån til Palace.