Den medisinske testen skal være fullført

Onsdag gjør Hugo Ekitike seg klar for å fly mot Hong Kong.

Øystein Tronstad Innspill
Ons. 23.07. 19:3219:50

Tirsdag kom først rapportene om at Hugo Ekitike hadde satt seg på flyet til London, og på kvelden ble det meldt at franskmannen hadde gjennomført første del av den medisinske testen.

Onsdag kveld skal 23-åringen ha fullført de nødvendige testene for å bli Liverpool-spiller.

Den franske journalisten Fabrice Hawkins oppdaterer: 

«Hugo Ekitike signerer for Liverpool!

Medisinsk undersøkelse gjennomført».

«Kontrakt frem til 2031 som avslørt.

Summene: €82,5 millioner + €12,5 millioner i bonuser. Høyeste overgang for en fransk fotballspiller etter Mbappé, Dembelé, Griezmann og Pogba.»

Så legger han til at:

«Hugo Ekitike reiser til Hong Kong i kveld for å være med på turneen.»

Spissen kan med andre ord gjøre seg klar for nok en flytur.

Vi tar med at Liverpools neste treningskamp er på lørdag, mot AC Milan som onsdag tapte 0-1 mot Arsenal. Denne kan du se med VG+ Sport/All Red Video.

Pausepraten Hugo_16x9.jpg

– Hugo Ekitike virker som spissen som passer best med Wirtz og Salah

Liverpool fortsetter å ryste andre lags fans med sin pengebruk i sommer. – Ingen kan klage på det laget har gjort nå, sier Torbjørn Flatin i Pausepraten.

Les mer
GettyImages-2212941233_16x9.jpg

På papiret er Ekitike som Isak, og kanskje bedre

Med tida kan det være mulig for Hugo Ekitike å utligne den største forskjellen mellom han og Alexander Isak.

Les mer

Siste