Liverpool og Eintracht Frankfurt er straks enige om en avtale for Hugo Ekitikes overgang til Merseyside og Anfield.
Det bekrefter David Ornstein i The Athletic sent lørdag kveld.
– Rammene for en avtale mellom Liverpool og Frankfurt rundt overgangen til Hugo Ektike til Liverpool er komplett.
– Det er fortsatt litt arbeid igjen før avtalen er ferdig; forvent en dag eller to. Hvis alle bonuser innfris blir det et rekordsalg for Frankfurt med en totalsum på 95 millioner euro.
Det betyr at Ekitike om kort tid blir den syvende signeringen for de røde denne sommeren, og det for en enorm pengesum.
Franskmannen går inn som Liverpools nye spiss, og vil etter all sannsynlighet slutte seg til troppen som reiser til Asia søndag. Ekitike vil nok reise i etterkant, og hilse på sine nye lagkamerater i Hong Kong.
Likevel, som Ornstein skriver, er det litt arbeid igjen med avtalen. Men etter alle solemerker virker det som om denne avtalen er noe begge klubbene ønsker, og sannsynligheten for at den blir komplett om kun kort tid, er stor.
Fabrizio Romano er rask til å følge opp Ornstein og skriver at «Liverpool er nære en avtale med Frankfurt for Hugo Ekitike etter at det nye budet ble sendt. Tilbudet er på nærmere 90 millioner euro inkludert bonuser, mens strukturen på disse diskuteres nå mellom klubbene. Ekitike har en total enighet med Liverpool om en seksårskontrakt».