Nok en oppdatering angående situasjonen til den franske, 22 år gamle spissen Hugo Ekitike.
Frankfurt-spilleren har de siste dagene vært i forhandlinger med både Liverpool og Newcastle om en potensiell overgang vekk fra den tyske storklubben.
Siste oppdatering i saken kommer fra Fabrizio Romano som hevder at Newcastle har trukket seg fra forhandlinger med Frankfurt.
Det betyr at det kun er Liverpool som står igjen i kampen om spissens signering.
– Forstår det slik at Newcastle har forlatt samtalene rundt Hugo Ekitike. En avtale kan omtales som avsluttet for nå, skriver han på X.
– Newcastle vil nå fokusere på andre alternativer etter at mandagens bud ble avvist.
– Liverpool gikk inn i kampen om Ekitike og fortsetter med progresjonen om å signere han.
David Lynch slenger seg også på på X, og melder at Liverpool skal komme med et bud de kommende dagene.
– Liverpool gjør fremskritt i forhandlinger med Hugo Ekitike, og et bud forventet i løpet av noen få dager, skriver han.
Newcastle derimot skal nå visstnok være interessert i å hente Yoanne Wissa fra Brentford i stedet for. Det melder David Ornstein på X like etter at nyheten om at Newcastle hadde trukket seg fra forhandlingene om Ekitike.
«De ser på han som et alternativ, og kontakt mellom Newcastle og Brentford er forventet snart.»
Hva med Isak?
Dersom Ekitike til slutt havner i Liverpool, kan det se mørkt ut for en eventuell Isak-signering, som visstnok skal ha vært Liverpools første valg.
Det har blitt raportert at Liverpool til slutt kan velge å prøve seg på begge spissalternativene, men at det er et svært usannsynlig utfall.
Spesielt med tanke på at Liverpool allerede har signert Milos Kerkez, Jeremie Frimpong, Giogi Mamardahsvili og Florian Wirtz for til sammen nesten 200 millioner pund.
Sannsynligheten for at Isak også blir rød, er da veldig liten.
Men, det ser svært lyst ut med tanke på å signere den franske spissen, som leverte en god sesong for Frankfurt i fjor. Han scorte totalt 22 mål i alle turninger for tyskerne.