– Vi må vente noen dager før alt er i boks, men det er en sjanse for at han drar, sa Arne Slot fredag på spørsmål om Darwin Nunez sin mulige overgang til Al-Hilal.
Manageren sa at ingenting foreløpig er signert, men gikk langt i å bekrefte at spissen sin karriere i Liverpool nå er over. Nunez var ikke å se på torsdagens treningsøkt. I stedet har han fått tillatelse til å reise til Tyskland for å fullføre overgangen til den saudiarabiske klubben, som er på treningsleir i Europa før sesongstart.
Nunez sin siste kamp i rødt ble mandagens møte med Athletic Club på Anfield. Der fikk 26-åringen med seg en scoring, før han så ut til å ta farvel med hjemmepublikummet etter at oppgjøret var over.
Onsdag formiddag kom meldingen om at Liverpool og Al-Hilal var kommet til enighet om en overgangssum på 46 millioner pund pluss klausuler. Senere samme dag kom klarsignalet fra Nunez, som var fornøyd med de personlige betingelsene i treårskontrakten som nå ligger på bordet.
Ville ikke snakke om Isak
Spørsmålet nå er om Liverpool kommer til å hente inn en ny angrepsspiller etter å ha solgt Nunez og Luis Diaz, og etter at Diogo Jota mistet livet på tragisk vis i slutten av juni.
Det meste handler om Alexander Isak, men Slot ville ikke snakke om mulige spillerkjøp.
– Jeg snakker aldri om spillere som ikke er i vår klubb. Jeg kan snakke om Hugo Ekitike, som har gjort det bra. Jeg er fornøyd med troppen vi har - den var god nok til å vinne ligaen forrige sesong. Noen har dratt, men vi har hentet inn noen nye, og har i tillegg noen spennende unggutter, sa nederlenderen.
Mye kan tyde på at Mohamed Salah, Ekitike og Cody Gakpo danner angrepstrio i søndagens Community Shield-finale mot Crystal Palace på Wembley. Ben Doak, Federico Chiesa, Rio Ngumoha og Florian Wirtz er andre alternativer i angrepsrekken.