Bekreftet: Tyler Morton er solgt til Lyon

Tyler Morton er klar for Lyon.

Jens Bessesen Innspill
Tir. 05.08. 20:0320:12

Liverpool bekrefter salget av midtbanespiller Tyler Morton til Lyon. Prislappen skal være på 15 millioner pund. De røde skal ha sikret seg en videresalgsklausul på 20 prosent. 

22-åringen fra Wirral spilte 14 førstelagskamper for Liverpool, og var på banen i fem kamper under Arne Slots ledelse i fjor. Hans siste kamp ble som innbytter mot PSV i Champions League i januar. 

Morton skal prøve seg i utlandet for første gang. Han har skrevet under på en femårskontrakt med sin nye arbeidsgiver. 

Han har tidligere fått førstelagserfaring på utlån hos Blackburn og Hull i Championship. I sommer var han med på å vinne U21-EM med England sammen med Harvey Elliott og Jarell Quansah. 

Lyon ble i utgangspunktet sendt ned til nivå to i Frankrike som følge av økonomiske problemer, men er tilbake etter at avgjørelsen ble anket. De ser på Morton som en viktig brikke når de skal bygge opp et nytt lag. 

Med Morton borte er det ifølge Paul Joyce en åpen rute for Trey Nyoni i førstelagstroppen denne sesongen. Det samme kan gjelde for Stefan Bajcetic, som er tilbake fra lån i Las Palmas og snart skadefri igjen. 

Liverpool har nå solgt spillere for nærmere 150 millioner pund i sommer.

Siste