Dette er laget som starter den første kampen mot Athletic Bilbao

Kl. 18.00 er det kamp på Anfield, og første gang vi får se de helrøde i neste sesongs Adidas-drakter.

Arild Skjæveland Innspill
Man. 04.08. 16:4717:01

Som i fjor, har Liverpool valgt å sette opp to kamper på samme dag på Anfield. 22 spillere kommer til å få starte og motstanderen er Athletic Bilbao.

Alisson Becker er ikke med i dagens kamper, etter at han dro hjem fra Japan for å støtte sin kone som måtte opereres. Forhåpentligvis er han klar og tilbake til Community Shield mot Crystal Palace på søndag.

Det skal bli fint å se de nye Adidas-draktene!

Spillere som Mamardashvili, van Dijk, Konaté, Kerkez, Frimpong, Wirtz, Gakpo, Szoboszlai, Salah og Ekitike skal da trolig spille den andre kampen.

Det mest oppsiktsvekkende er kanskje at verken Conor Bradley eller Jeremie Frimpong starter her. Har en av dem en kjenning med noe? Det vil vi trolig få svaret på senere. Darwin Nunez kobles til Al Hilal og AC Milan, men starter likevel denne kampen .

Lagoppstillingen

Liverpool: Woodman, Jones, Stephenson, Robertson, Tsimikas, Elliott, Nyoni, Mac Allister, Doak, Nunez, Ngumoha

Innbyttere: Pecsi, Kone-Doherty, Koumas, Pilling, Danns, Lucky, Laffey

Kampen har avspark kl. 18.00, og du ser den på VGTV+ eller LFCTV.

Siste