Kan bli Newcastle-spiller igjen et år etter at han forlot Liverpool

Bobby Clark er på vei bort fra RB Salzburg.

Arild Skjæveland Innspill
Tir. 05.08. 10:0112:19

Denne siden er for medlemmer


Få tilgang til alt og reklamefrie sider!

• Tilgang alle plussaker
• Reklamefri Liverpool.no
• Digitalt medlemskort
• Medlemsrabatt KopShop.no
• Medlemsturer til Liverpool
• Medlemsbladet The Kopite digitalt

Bli medlem her!

Allerede medlem?

Logg på her!

I august i fjor solgte Liverpool unggutten Bobby Clark til RB Salzburg. De helrøde fikk 10 millioner pund for spilleren, som Pep Lijnders så gjerne ønsket å ta med seg til Østerrike.

Men oppholdet i Salzburg har ikke gått som 20-åringen håpet. I desember fikk Lijnders sparken. Han har senere blitt Pep Guardiolas assistent i Manchester City.

Clark var på banen i 25 kamper for RB Salzburg, men var ofte på benken. Totalt fikk han 1143 minutter forrig sesong, og tegnet seg for ett mål i ligaen og to målgivende i cupen.

På vei bort

Nå rapporterer Chronicle Live, lokalavisen i Newcastle, at Newcastle United har blitt tilbudt å hente sin tidligere akademispiller.

Liverpool hentet ham fra Newcastle i 2021, før «the Magpies» ble kjøpt opp av Saudi-Arabias statlige pensjonsfond (PIF). Han er sønn av Newcastle-legenden Lee Clark.

Lokalavisen skriver at Newcastle er tilbudt en låneavtale, med opsjon på kjøp for fem millioner pund. Halvparten av det Liverpool fikk. Partene skal diskutere en mulig overgang på tirsdag.

Spilleren selv skal ønske seg overgangen, og Eddie Howe føler at han trenger en sjette midtbanespiller i troppen etter å ha solgt Sean Longstaff til Leeds, og mistet Joe Willock med skade.

Clark spilte 14 kamper for Liverpool under Jürgen Klopp, og var del av laget som vant ligacupen under skadekrisen i 2024. De helrøde har krav på 17,5 prosent av overgangssummen fra et eventuelt videresalg.

Siste