I løpet av sommeren har Liverpool gjennomført en skikkelig opprydding i troppen, og så langt har klubben fått inn over 200 millioner pund i rene salg.
Darwin Núñez er solgt til Al-Hilal, Luis Díaz har gått til Bayern München, Jarell Quansah til Leverkusen og Trent Alexander-Arnold til Real Madrid – alle for ulike summer.
Akademispillere som Caoimhin Kelleher (Brentford), Tyler Morton (Lyon) og Nathaniel Phillips har også forlatt klubben. Det går nå mot en exit for Ben Doak, som ventes å bli klar for Bournemouth i løpet av kort tid.
Det ser imidlertid ikke ut til at de røde er ferdigsolgt, og en som også kan være på vei bort i nær fremtid er Kostas Tsimikas.
Kan ende på utlån
Den greske venstrebacken var ikke med i Liverpools tropp mot Bournemouth fredag kveld, der Milos Kerkez startet og Andy Robertson kom inn som innbytter. Unggutter som Trey Nyoni og Rio Ngumoha fikk også sjansen foran 29-åringen. Han var heller ikke med mot Crystal Palace i Community Shield.
Sent søndag kveld meldte Fabrizio Romano siste nytt om hans fremtid:
«Det forventes fortgang i Tsimikas’ exit fra Liverpool», skrev han.
Artikkelen fortsetter under.
Tidlig i sommer ble Andy Robertson sterkt linket til Atlético Madrid, men den overgangen ble det ikke noe av. Siden den gang har det vært den populære grekeren som har stått på radaren for et mulig salg, selv om han har fått mye spilletid i pre-season og ryktene har vært få.
Det som er nytt i saken, er at Liverpool også skal være åpne for et mulig lån av spilleren, som har to år igjen av kontrakten. Romano understreker også at spilleren selv er forberedt på å dra.
Nottingham Forest har tidligere blitt nevnt i forbindelse med Tsimikas, og det samme har Leeds.