Kan gå mot retur til engelsk fotball

Stefan Fosse Innspill
Tir. 19.08. 14:4215:38

Alex Oxlade-Chamberlain så i enkelte kamper ut som en spiller i verdensklasse under Jürgen Klopp på Anfield, men skader har ødelagt mye av karrieren til 32-åringen.

I 2023 ble han derfor ikke tilbudt ny kontrakt med de røde, noe som førte til en gratisovergang til Besiktas. Den overgangen har gitt blandede resultater, selv om han fikk en liten opptur da Ole Gunnar Solskjær tok over klubben i januar.

Den oppturen har imidlertid snudd i løpet av våren og sommeren, og siste nytt er at Chamberlain nå er i samtaler med tyrkerne om å terminere kontrakten, som egentlig løper til 2026.

«Han ønsker en retur til England, og det er interesse fra flere klubber i både Premier League og Championship, blant dem Birmingham», skriver The Athletic.

Chamberlain ble hentet til Anfield i 2018, og vant Champions League, Premier League, FA-cupen, Supercupen, VM for klubblag og Ligacupen med Liverpool. Totalt ble det 146 kamper, 20 mål og 14 målgivende pasninger i den røde drakten.


Siste