Ryktene som kobler Real Madrids Rodrygo til Liverpool vil liksom ikke helt forsvinne, og nå som Luis Diaz har blitt solgt til Bayern München har de røde kanskje også bruk for brasilianerens tjenester.
ESPN Brazil melder at Liverpool er det mest logiske alternativet om Rodrygo skulle flytte på seg i sommer.
«Real Madrid ville be om rundt 100 millioner euro for å forhandle om salget hans, og at de minimum vil kreve 80 millioner euro. Arsenal og Bayern München har allerede hentet nye spillere i posisjonen, så Liverpool vil være det mest logiske alternativet.»
«Det har faktisk ikke vært noen offisielle forhandlinger med andre klubber. Real Madrid innrømmer også at de så langt ikke har mottatt noen tilbud for brasilianeren.»
«Med en måned igjen før markedet stenger, kan situasjonen fortsatt endre seg, og kilder antyder at ideen som ville friste spilleren mest, i tilfelle en exit, ville være å dra til Premier League.»
De skriver altså at Premier League er reisemålet som vil friste Rodrygo mest, og at Liverpool er det mest attraktive alternativet der, men en overgang til Premier League-mesterne er foreløpig ikke på agendaen det heller.
«Dermed er Liverpool fortsatt det mest logiske alternativet etter tapet av Luis Díaz. En kilde innrømmet overfor ESPN at den engelske klubben ville være Rodrygos mest attraktive reisemål dersom han forlot Real Madrid, men det alternativet virker også fjernt.»
«Premier League- mesterne signerte nylig Hugo Ekitike for å styrke angrepet sitt, og har Newcastles Alexander Isak som sitt neste mål.»
Liverpool.no mener: Ryktene rundt Rodrygo til Liverpool har vært i bakgrunnen hele sommeren, men de som følger Liverpool tettest har ikke kommentert dem i stor grad, bortsett fra at de har avkreftet at det er konkrete samtaler mellom klubbene. ESPN Brazil har nok noe kredibilitet når det gjelder en brasiliansk landslagsspiller som Rodrygo, men det er som de skriver selv ingenting konkret rundt en overgang foreløpig. Selv om de sannsynligvis har gode kontakter rundt brasiliansk fotball, så er det fortsatt langt tyngre navn som må komme på banen før man kan begynne å håpe på en overgang.