Newcastle står fast på at de ikke har noen intensjon om å selge Alexander Isak i sommer, men i en fersk oppdatering antyder David Ornstein i The Athletic at klubben kan være i ferd med å gi opp.
«Newcastle skjønner at de kanskje er nødt til å få til et salg av Alexander Isak, gitt at de får et akseptabelt bud. Det mistenker jeg at de gjør, med tanke på Liverpools sterke interesse og at Isak er fast bestemt på å dra».
I forrige uke avslo The Magpies et bud på 110 millioner pund fra Liverpool, men de røde kan fort komme tilbake med et høyere bud.
Isak ble ikke med resten av laget på oppkjøringsturné i Asia. I stedet har han trent med gamleklubben Real Sociedad. Men mandag skal svensken etter planen returnere til treningsfeltet og møte manager Eddie Howe, som er langt fra fornøyd med oppførselen til stjernespissen.
25-åringen og hans representanter skal ha gjort det klart for klubben at de vil bli solgt i sommer, og Ornstein rapporterer nå via BBC at man har nådd et punkt der en løsning må bli funnet, og at den løsningen fort kan bli et salg.
Har eskalert
Mye kan avhenge av om hvorvidt Newcastle får på plass erstatteren de ønsker seg. De har foreløpig ikke kommet til enighet med RB Leipzig om Benjamin Sesko, som også jaktes av Manchester United.
Fra å se ut som en umulig drøm, har det skjedd mye i Liverpools jakt på Isak de siste ukene. Howe var så sent som 19. juli klar på at Isak skulle bli med på oppkjøringsturneen, men det tok ikke mange dagene før det endret seg.
23. juli etter at Liverpool kjøpte Hugo Ekitike, som for øvrig var ønsket av Newcastle, kom nyheten om at Isak ville bort. Åtte dager senere kom de røde med et formelt bud på svensken, som ble avslått kontant. Dagen etter innrømmet Howe at situasjonen er langt fra ideell.
I dag er det tre uker til Liverpool gjester St. James' Park til andre serierunde i Premier League-sesongen. Mye kommer nok til å handle om Isak før og under den kampen, uansett hvilke farger han spiller i.