En ny norsk spiss blir kastet inn i Isak-sagaen

Alexander Sørloth skal etter ryktene ønske seg bort fra Atletico Madrid, og nå linkes han til Newcastle.

Stefan Fosse Innspill
Fre. 22.08. 18:2823:14

Denne siden er for medlemmer


Få tilgang til alt og reklamefrie sider!

• Tilgang alle plussaker
• Reklamefri Liverpool.no
• Digitalt medlemskort
• Medlemsrabatt KopShop.no
• Medlemsturer til Liverpool
• Medlemsbladet The Kopite digitalt

Bli medlem her!

Allerede medlem?

Logg på her!

Tidligere denne uken ble det nok en gang understreket at Newcastle ikke er villig til å gi slipp på Alexander Isak, med mindre klubben mottar et bud på over 110 millioner pund og klarer å hente inn en erstatter.

Brentfords Yoane Wissa er fortsatt spilleren som ser ut til å være nærmest en overgang, men også andre navn har blitt nevnt i miksen. Jørgen Strand Larsen i Wolverhampton og Nicolas Jackson i Chelsea er to av dem.

Den siste i rekken er Alexander Sørloth, som ifølge ryktene skal være misfornøyd med situasjonen sin i Atlético Madrid. Det melder Craig Hope i Daily Mail.

«Newcastle utforsker for tiden to eller tre spissalternativer mens de venter på fremgang rundt Yoane Wissa. De ønsker svar i dag (fredag). Et nytt navn som nå diskuteres er Alexander Sørloth i Atlético Madrid. Når det gjelder Jørgen Strand Larsen, ønsker ikke Wolverhampton å selge.»

Artikkelen fortsetter under.

En solid erstatter

I løpet av de siste ukene har særlig Yoane Wissa blitt sett på som en potensiell erstatter for Callum Wilson, som forlot Newcastle gratis i sommer. Det samme vil trolig ikke gjelde Alexander Sørloth, som i så fall måtte gi fra seg en plass i en av Spanias beste fotballklubber dersom han ender i Nord-England.

Ryktene rundt 29-åringen skjøt for alvor fart tidligere denne uken, da ABC-journalist José Ignacio Fernández meldte at nordmannen ønsket å forlate klubben på grunn av manglende tillit fra Diego Simeone. I den første serierunden mot Espanyol ble han benket, mens Julián Álvarez startet. Han kom også innpå etter både Antoine Griezmann og nyinnkjøpte Giacomo Raspadori. Kampen endte for øvrig med et 1–2-tap for Atlético.

En prislapp som har sirkulert i flere medier, ligger på rundt 35 millioner euro – litt over 30 millioner pund. Det er en sum Newcastle trolig kan ta seg råd til dersom Sørloth, som kan vise til imponerende tall, ønsker seg til St. James’ Park.

I 2022/23 scoret han 12 ligamål på 34 kamper for Real Sociedad. Over de to siste sesongene har han levert 43 mål på 69 kamper for Villarreal og Atlético Madrid – tall som få andre spisser i Europa kan matche.

Den italienske journalisten Matteo Moretto har også kommentert Sørloth-situasjonen. Napoli skal angivelig også være interessert etter Romelu Lukakus skade, noe som kan legge hindringer i veien for Newcastle.


Siste