– Noen fantastiske mål, noen virkelig gode kombinasjoner, vi måtte legge mye energi i kampen fordi United gjorde det vanskelig for oss, forteller Gareth Taylor til Liverpoolfc.com.
– Vi ligger også litt bak dem i pre-season og sannsynligvis når det gjelder antall spillere i troppen, også, noe som alltid er vanskelig.
Onsdag spilte Liverpool FC Women 2-2 borte mot Manchester United Women i en oppkjøringskamp, etter å ha tidlig kommet under.
– Men jeg var virkelig full av beundring for jentene for hvordan de brøt gjennom den barrieren,og jeg synes vi ble bedre i store deler av andre omgang.
Feil er en del av prosessen
Den nye målvakten Rafaela Borggrafe var både medskyldig i baklengs, samtidig som tyskeren stanset flere United-forsøk.
– Hun var utmerket og det liker jeg å se.
– Når du ser prestasjonen etter feilen, tror jeg det sier mye om henne som person fordi det er veldig lett å trekke seg inn i seg selv.
Taylor har så vidt hatt uker på seg til å jobbe med Liverpool-laget, siden ansettelsen tidligere i august.
– Vi har snakket mye med spillerne om det i den korte tiden siden vi kom inn, feil er greit.
– Men det er reaksjonen på dem som teller. Dessverre er det en del av prosessen, men etter det så du at prestasjonsnivået hennes var veldig bra.
Mer å gå på fremover
Der herrelaget jakter en svensk angriper, har damene en på plass. Midtbanespiller Ceri Holland og svenske Cornelia Kapocs viste begge avslutterferdigheter.
– Vi snakket med angrepsspillerne forleden dag og fordi vi bare har vært her en kort stund har konsentrasjonen vår sannsynligvis ikke vært på topp i enden av banen.
– Så vi vil jobbe mye med de enkelte spillerne og Ceri har vært veldig mottakelig, samme har Kappy på den andre siden. Det er spennende at vingene våre scorer slike mål og de bør være stolte fordi det var veldig gode mål.
20-årige Mia Enderby, som signerte ny Liverpool-kontrakt i sommer, virket frisk.
– Mia så også skarp ut i midten og jeg tror hun kommer til å skape mange problemer for forsvarene.
– Når vi blir i bedre form, når vi blir sterkere og begynner å lære og utvikle oss litt mer sammen, gleder jeg meg virkelig til å se hvor langt laget kan komme.
Ny kamp i pre-season venter søndag 24. august. Da er West Ham United Women motstander på AXA Melwood Training Centre. Etter det reiser de røde på treningsleir i Irland.
– Det er bare et hyggelig miljø å være i hvor man kan tilbringe mer tid sammen.
– Det blir et veldig hyggelig miljø, noe litt annerledes enn Melwood og det setter oss godt opp for sesongåpningen.