Den store vinneren av Premier League-søndagen ble Everton, som tok en litt overraskende, men sterk 2-0-seier hjemme mot Brighton.
Kampen ble spilt på det nye Hill Dickinson Stadium, og det smakte nok ekstra godt for de blå å åpne sin nye storstue med tre poeng. Klokken 15.00 spilte også Nottingham Forest og Crystal Palace 1–1 på Selhurst Park.
I senkampen fikk Fulham besøk av Manchester United på Craven Cottage. Da dommeren blåste av for full tid, var det poengdeling som ble fasiten. I første omgang bommet Bruno Fernandes på et straffespark, før et selvmål av Rodrigo Muniz ga de røde djevlene 1–0 en time ut i kampen.
Resten av kampen handlet mest om Fulham, som også fikk belønning for strevet da Emile Smith Rowe scoret 1–1 i det 73. minutt – kampens siste scoring.
Mandag kveld avslutter Liverpool og Newcastle den andre serierunden klokken 21.00 på St. James’ Park.