Tilbake på Anfield i morgen: Slik ser du Liverpools første hjemmekamp siden Jotas bortgang

Liverpool skal spille sine to siste treningskamper mot Athletic Club Bilbao mandag kveld, her er alt du trenger å vite før kampene.

Kenneth MelheimSøn. 03.08. 14:30

Liverpool-troppen er tilbake fra en vellykket oppkjøringsturné i Asia, hvor fans i Hong Kong og Japan fikk muligheten til å se sine helter i aksjon i virkeligheten. 

De tapte 4-2 mot AC Milan i den første kampen, men avsluttet med en 3-1-seier mot Yokohama FM. Resultatene er ikke så viktige, men prestasjonene gir oss en pekepinn på hvordan Liverpool kommer til å se ut neste sesong, og hvordan de nye brikkene vil passe inn i Slots puslespill.

Vel tilbake på Merseyside gjør de røde seg klare til sine to siste treningskamper som begge spiller på Anfield mandag 4.august. Motstander i kampene er Athletic Bilbao, og det er slett ikke uvanlig for Liverpool å gjøre det på denne måten med to kamper på én dag. De har nemlig gjort det samme ved flere anledninger i oppkjøring til ny sesong tidligere. 

Dette blir også Liverpools første kamp tilbake på Anfield etter Diogo Jota og broren Andre Silva sin tragiske bortgang, så det er ventet at klubben vil komme med flere hyllester til brødrene. Supporterne vil nok også gjøre sitt for å ta et skikkelig farvel med de rødes evige nummer 20. 

Klubben har også sluppet kampprogrammet for morgendagens kamp hvor Jota selvsagt pryder forsiden.

Når spilles de?

Kampene mot Athletic Club Bilbao spilles klokken 18:00 og 21:00 norsk tid på Anfield. Om du skulle være i Liverpool og vil på kamp så vil du ha tilgang til begge kampene ved kjøp av billett.

Sannsynligvis vil Slot bruke to helt forskjellige tropper til kampene med en blanding av førstelagsspillere og akademispillere i begge. Noen vil kanskje også spille i begge, men sannsynligvis ikke mer enn en halvtime i hver. 

Trolig vil flesteparten av spillerne som deltok på klubbens turné i Asia være fordelt på troppene, og kanskje vil man kunne se Federico Chiesa i aksjon også. Italieneren var ikke med til Asia grunnet spekulasjoner rundt fremtiden hans i klubben.

Alisson vil kanskje også være tilbake. Brasilianeren var med Liverpool til Asia, men dro hjem tidligere av personlige årsaker. 

Dette er som nevnt Liverpools to siste treningskamper denne sommeren, neste kamp for de røde er Community Shield-kampen mot Crystal Palace på Wembley søndag 10.august.

Hvor kan du se dem?

Som resten av Liverpools treningskamper denne sommeren er kampene mot Athletic Club mulige å se med LFC TV som du får med om du er medlem av All Red Video

Det vil også være mulig å se kampene med et VG+ Sport abonnement som gir deg tilgang på VGTV Sport. 

Siste