Arne Slot har bekreftet at Alexander Isak er med i troppen når Liverpool tar imot Atletico Madrid til Champions League-kamp på Anfield onsdag kveld. Manageren ville ikke røpe om svensken skal starte kampen, men var tydelig på at han i alle fall ikke skal spille 90 minutter.
Isak har bare hatt en uke med full trening med sin nye klubb etter en sommer der han streiket og ikke tok del i oppkjøringen med Newcastle. Et innhopp for Sverige mot Kosovo i landslagspausen er det han har i bagasjen til nå i sesongen, så en plass på innbytterbenken er nok mest sannsynlig.
Men Slot har mulighet til å rotere på laget dersom han ønsker det. Merseyside-derbyet på Anfield kommer allerede i tidligkampen på lørdag, så han kan vurdere å hvile noen av de som har spilt mest til nå fra start.
Den eneste spilleren som er ute med skade er Curtis Jones, men det er heldigvis ikke snakk om en langtidsskade. Scouseren kan trolig være med i troppen igjen mot Everton. Utover det må Federico Chiesa finne seg i å se kampen som tilskuer, etter å ha blitt vraket fra Champions League-troppen denne høsten. Rio Ngumoha ble foretrukket fremfor italieneren.
Joe Gomez, Wataru Endo, Andy Robertson, Conor Bradley og Jeremie Frimpong er nok blant dem som er sultne på spilletid, men med en vrien motstander vil Slot neppe gjøre for mange endringer.
Her kan du sette opp ditt lag.

Alisson Becker

Joe Gomez

Wataru Endo

Virgil van Dijk

Ibrahima Konaté

Milos Kerkez

Florian Wirtz

Dominik Szoboszlai

Alexis Mac Allister

Mohamed Salah

Conor Bradley

Federico Chiesa

Curtis Jones

Cody Gakpo

Hugo Ekitike

Giorgi Mamardashvili

Andrew Robertson

Freddie Woodman

Jeremie Frimpong

Ryan Gravenberch

Armin Pecsi

Trey Nyoni

Calvin Ramsay

Amara Nallo

Rio Ngumoha

Rhys Williams

Stefan Bajcetic

Giovanni Leoni

Alexander Isak

Jayden Danns
