Når man reiser på fotballtur til Liverpool, må man nesten alltid innom Manchester på veien. Dersom du skal på en av disse fire kampene, kan du heller fly direkte til Beatles-byen.
Direkte til Liverpool
Flyselskapet easyJet har lansert direktefly fra Oslo til Liverpool til fire kamper i løpet av 2024/25-sesongen.
Selskapet tilbyr en sjelden mulighet til å fly rett til Liverpool John Lennon Airport, i stedet for til Manchester.
Det betyr kortere reisevei fra flyplass til byen, og også besøk til en mindre og ofte mer effektiv flyplass enn den i nabobyen. Lavprisselskapet lanserte rutene i sommer, men det er fortsatt billetter igjen til rimelige priser.
Datoene man nå kan bestille billetter til er:
21.-23. november. Nottingham Forest
12.-15. desember: Brighton
30. januar - 2. februar: Newcastle
6. - 9. februar: Manchester City
Rutene går altså direkte fra Oslo (OSL) til Liverpool (LPL), og det er foreløpig kun disse fire kampene det er satt opp fly på.
EasyJet er et av Europas største lavprisselskaper med en rekke ruter inn og ut av Liverpool John Lennon. De flyr også regelmessig til og fra Manchester til Oslo. I forrige sesong fløy selskapet tur retur Liverpool-Oslo til to kamper.