Liverpool følger nøye med på den 15 år gamle midtstopperen Deinner Ordonez. Det rapporterer Simon Jones i Daily Mail, og Lewis Steele som dekker Liverpool FC for avisen.
Han er fra Ecuador, og spiller for Independiente del Valle i hjemlandet. Den samme klubben som fikk opp Moises Caicedo i Chelsea og Piero Hincapie i Arsenal. Foreløpig har han ikke debutert for førstelaget, og spiller for klubbens U20-lag.
Chelsea skal også være interessert i spilleren, som spilte i det søramerikanske U20-mesterskapet tidligere i år, som den yngste spilleren som har spilt der på et tiår, mot spillere som var fem år eldre. Også klubber i Spania og Tyskland viser interesse.
Han spiller til venstre av to midtstoppere, skal være god med ballen, og sterk i luften selv om han fortsatt utvikler seg fysisk. Han kan ikke selges til en engelsk klubb før i oktober 2027 når han fyller 18, men en overgang kan bli avtalt før det, og Independiente skal håpe at de kan få opptil 14 millioner pund for ham.
Liverpool.no mener: Det er ikke noen grunn til å betvile kildene her, de er gode, og Liverpool følger helt sikkert med på spilleren. Det virker som at de har fått mer og mer fokus på det søramerikanske markedet, og det har også blitt brukt som forklaring på hvorfor FSG ønsker å kjøpe en ny klubb. Men det høres ikke ut som det er noe nært forestående, og Jones sin artikkel handlet først og fremst om Chelsea der Liverpool ble nevnt som en annen klubb som var interessert.