Ny Salah-milepæl med målshowet mot Atletico

Øystein Tronstad Innspill
Ons. 17.09. 21:4421:53

Supportere har nærmest blitt bortskjemt med at Mohamed Salah tangerer og passerer den ene rekorden etter den andre.

Denne sesongen har han vært noe mer still, men vi snakker likevel om sentrale og viktige målpoeng for de røde, selv om han har ventet til ut i overtida for å dra disse opp av skoene.

Det ventet han ikke med onsdag kveld da Atletico Madrid gjestet Anfield.

Først, etter fire minutter, var det egypterens frispark som traff Andy Robertson, eller var det Pablo Barrios? Uansett, Salah registrerer målgivende.

Under to minutter senere var det ingen tvil om hvem som var sist. 33-åringen la ballen forbi store Jan Oblak.

Med det er Mo den første i UEFA Champions Leagues historie som både scorer og serverer for en engelsk klubb, i løpet av de seks åpningsminuttene. Selvsagt er han det.

Som om ikke det var nok. En målsugen toppscorer var nære på å gjøre 3-0 på en signaturmåte. Avslutningen gikk like utenfor spanjolens stenger.

Vi tar med at siste spiller som leverte mål og målgivende på de første seks minuttene var i  mars 1996, Steve McManaman mot Aston Villa.

Siste