Peter Kavanagh’s
2-6 Egerton Street
Eksentriske Peter Kavanaghs ligger i en vanlig boliggate, i det flotte Georgian Quarter i Liverpool, ikke langt unna den store anglikanske katedralen.
Som the Telegraph skriver – en genuint bohemsk pub, med et klientell som er like quirky som dekoren. Og dekoren er det lite å utsi på. Veggene og taket er full av moro.
Puben er en liten spasertur fra sentrum, eller en kort taxi-tur, men den må faktisk besøkes.
Ship and Mitre
133 Dale Street
Er du glad i spesielle øl-typer, så må du ta turen til Ship and Mitre i enden av Dale Street. En stor art deco-pub kjent for kvalitet og variasjon i det de serverer. Er du ute etter ny og spennende øl, så er dette stedet å starte, skriver avisen. Puben er inspirert av det maritime, og på tavla kan man lese hvilke forskjellige øl-typer de har å by på, blant annet norske Lervig.
De serverer også mat, og er kjent for en god scouse og klassisk pub-retter, men også pommes frittes fylt med spennende smaker.
The Lion Tavern
67 Moorfields
På hjørnet av Moorfields og Tithebarn Street finner man the Lion Tavern, en klassisk britisk pub med flere forskjellige rom man kan finne seg til rette i. Blant annet The News Room, som var rommet hvor man før i tiden kunne lese aviser dersom man ikke hadde råd til dem. Puben er drevet av Liverpool-supportere, som man ser tegn av på veggene. Selve bar-området er dekorert i fine fliser og gulvet i grå mosaikk. Begge stammer fra 1915.
Det er en skamtrivelig pub, og det var overraskende mye folk inn og ut her på en vanlig onsdag etter lunsjtider.
The Philharmonic Dining Rooms
36 Hope Street
«The Phil» i Hope Street er puben med bygningsvernede herretoaletter. Også kvinner får lov til å stikke hodet innom for å se de berømte urinalene, så lenge toalettene er tomme.