Harvey Elliott fikk sin første kamp fra start for Aston Villa i tirsdagens møte med Brentford på bortebane i ligacupen, og den utlånte Liverpool-spilleren leverte varene mot slutten av den første omgangen da han scoret kampens første mål.
Det var for øvrig Aston Villas første mål denne sesongen, etter at de har gått målløse av banen i de fire seriekampene som er spilt til nå.
Scoringen var ikke nok til å sende Villa videre. Ti minutter ut i andre omgang utliknet Brentford, og kampen gikk til straffesparkkonkurranse. Der var det Brentford som trakk det lengste strået, og de går videre til fjerde runde. Elliott var ikke med i straffekonken etter å ha blitt byttet ut midtveis i andre omgang.
I straffekonken scoret tidligere Liverpool-spiller Fabio Carvalho. De klarte seg greit uten Liverpools tidligere straffehelt Caoimhin Kelleher, som ble hvilt til denne kampen.