Skal ha sett langt fra kampklar ut

Alexis Mac Allister spilte sin første hele kamp på 143 dager.

Arild Skjæveland Innspill
Ons. 10.09. 20:00

Denne siden er for medlemmer


Få tilgang til alt og reklamefrie sider!

• Tilgang alle plussaker
• Reklamefri Liverpool.no
• Digitalt medlemskort
• Medlemsrabatt KopShop.no
• Medlemsturer til Liverpool
• Medlemsbladet The Kopite digitalt

Bli medlem her!

Allerede medlem?

Logg på her!

Natt til onsdag valgte Lionel Scaloni å bruke Alexis Mac Allister i samtlige 90 minutter, da de tapte 1-0 borte mot Ecuador. Kampen hadde ingen betydning for Argentina, som for lengst har vunnet kvalifiseringen og er klare for VM.

Men for Mac Allister kan det ha vært nyttig… Han har ikke spilt 90 minutter siden Liverpool slo Leicester City 1-0 på bortebane 20. april. Etter at ligaen ble vunnet mot Tottenham uken etter, ble han kun brukt som innbytter sent i kampene mot Chelsea og Arsenal, før han fikk helt fri i sesongens to siste ligakamper.

Mac Allister slet med en skade, og fikk ekstra fri gjennom sommeren. Han sto over de tre første ukene av pre-season, og var først tilbake sammen med resten av laget i Tokyo 28. juli. 26-åringen startet og spilte 72 minutter i ligastarten mot Bournemouth, var ikke involvert borte mot Newcastle, og spilte én time mot Arsenal i siste ligakamp.

«Så ikke klar ut»

Mac Allister ble sittende på benken i hele kampen mot Venezuela på fredag, men i nattens kamp mot Ecuador spilte han altså hele kampen, for første gang på 143 dager.

Kanskje var det noe han trengte – men det skal ikke ha vært spesielt bra det som ble prestert. Han skal ha spilt i en offensiv midtbanerolle. Lionel Messi var ikke involvert i denne kampen.

BolaVIP skriver at midtbanespilleren «så fysisk redusert ut» og ga ham karakteren fire av ti, mens Diario Ole skriver at han «ikke overbeviste og ikke satte preg på kampen». Det var thisisanfield.com som omtalte det først.

Han var veldig hissig på Arsenals nye forsvarsspiller Piero Hincapie mot slutten av oppgjøret:

Det positive for Liverpools del er at han så ut til å komme fra kampen uten skade. Siden han spilte så sent, er han ikke ventet tilbake på AXA Training Centre før på torsdag.

Det blir interessant å se om han vil være aktuell for å starte mot Burnley. Siden den kampen er søndag, vil han ha en god sjanse dersom Arne Slot ønsker det.


Siste